Rozhovor s Ivanou Vencovou o Čtyřlístku a malovaných kamínkách

Dnešní rozhovor je s Ivanou Vencovou. Ve FB skupině na malování kamínků pravidelně zveřejňuje veselé kamínky se čtveřicí přátel z populárního komiksu Čtyřlístek. Tyto příběhy doslova miluje již několikátá generace čtenářů. O tom a o jiném je dnešní rozhovor.

Řekněte čtenářům do začátku tohoto rozhovoru něco o sobě.

Mám ráda přírodu a turistiku, zejména hory a vodu. Ráda cestuji, a jelikož mám vnučku, tak jezdíme často na výlety. Také spolu malujeme kamínky.

Kdy jste se dostala k malování na kamínky?

Malovat kamínky jsem začala na jaře před dvěma lety, kdy jsme s vnučkou objevili pár malovaných kamínků na jednom z výletů, proto jsem zkusila také malovat.

Malujete především populární postavičky z kresleného seriálu Čtyřlístek. Předpokládám, že jste je také jako malá a i nyní milovala?

Ano, můj první Čtyřlístek jsem dostala, když mi bylo 7 let a šla jsem k zubaři. Hned jsem se do Čtyřlístku zamilovala, a byla jsem ráda za každý nový časopis. Četla jsem si je i tajně, když jsem měla spát. Moje vnučka Elinka má také Čtyřlístek moc ráda a také maluje kamínky se Čtyřlístkem.

Která postavička ze Čtyřlístku je nejtěžší a která se maluje prakticky sama?

Nejlehčí se mi zdá především Bobík, protože ho mám ze všech postaviček nejraději. Maluji ho nejčastěji. Nejtěžší se nedá říct, všechny jsou na stejné úrovni.

Co používáte k malování kamínků?

Kameny si vozím většinou od řeky, někdy je vezu i v kufru. Nejdříve je omyji a natřu je dvakrát po sobě bílou akrylovou barvou. Dále používám akrylové fixy a po zaschnutí přestříkám lakem.

Kde všude lze najít Vaše kamínky?

Kamínky jsme začali rozvážet nejdříve k Máchovu jezeru, protože tam nejvíce patří. Několikrát jsme je vezli do zábavního parku Mirakulum, kde byla akce s maskoty Čtyřlístku. Poté mi začali psát lidé, zda bychom mohli kamínky zavést i na jiné místa, tak jsme je začali vozit i jinam.

Na jaký kamínek jste nejvíce hrdá?

Nedá se říct, na jaký kamínek bych měla být nejvíce hrdá, ale díky úplně prvnímu kamínku, jsem našla novou kamarádku, se kterou se často vídáme. Minulý rok v létě jsme poprvé dovezli kamínek do Muzea Čtyřlístku v Doksech, kde z něj byli všichni nadšeni. Moje kamínky dělají radost i tam a na to jsem nejvíce hrdá.

Chcete něco vzkázat čtenářům Putovni-kaminky.cz a Grafickekresleni.cz?

Čtenářům bych chtěla vzkázat, že s mojí vnučkou budeme nadále rozvážet kamínky dál a ten, kdo váhá s malováním, určitě to zkuste :-).

Díky za rozhovor a těším se na naší spolupráci nad stránkami Putovni-kaminky.cz a Grafickekresleni.cz – Zdeněk Jindra


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.